close
چت روم
در مورد کاشت موی طبیعی چه می دانید؟
چهارشنبه 01 فروردین 1397
توضيحات بنر تبليغاتينویسنده : ادیسی |

 

 

 
موی سر نماد زیبایی، شادابی، آراستگی و نشانگر خصوصیات رفتاری و اخلاقی افراد بوده و از جمله عواملی می باشد که در روابط اجتماعی بسيار مؤثر است.

 

 

 

 
موی سر نماد زیبایی، شادابی، آراستگی و نشانگر خصوصیات رفتاری و اخلاقی افراد بوده و از جمله عواملی می باشد که در روابط اجتماعی بسيار مؤثر است.

 

آیا انجام کاشت موی طبیعی دردناك است؟ پیوند موی طبیعی همیشه تحت شرایط بی حسی موضعی انجام و فرد هیچ گونه دردی در جریان كارندارد، البته تزریق آمپول های بی حسی تا حدی دردناک می باشند. بیمار می تواند پس از پایان عمل به تنهایی به منزل برگردد. آنچه مسلم است ناحیه برداشت و کاشت مو در شب اول تا حدی دردناک خواهند بود ولی این درد قابل توجه نبوده و معمولاً با مسکن های معمولی به راحتی کنترل می شود

 آیا تبلیغات دال بر کاشت 15 – 12 هزار تار مو (و گاهی بیشتر) در یک جلسه صحت دارد؟ هر انسان عاقلی می داند که این اعداد عجیب و غریب جنبه کلاه برداری و شیادی داشته و کذب محض می باشند. هر شخص به طور متوسط دارای 12- 10 هزار واحد فوليکولی در پشت و طرفين سر می باشد که فقط می توان 40 الی50 درصد آنها را برداشت نمود، بدون اينکه طاسی درمحل برداشت مشخص گردد. پس بانک موی يک فرد نرمال در بهترین شرایط و با چندین جلسه کاشت موی طبیعی حداکثر 8 تا 10 هزار تار مو جهت پیوند به دست می دهد

 آیا می توان با کاشت مو خط موی جلوی سررا پایین تر آورد؟ بله، ولی از نظر زیبایی شناسی محدودیت های  مخصوصی در پائین آوردن خط موی جلوی سر وجود دارد و بر مبنای مقیاس های مشخصی می توان این خط را جلو آورد. لازم به ذکر است که این خط در یک جلسه کاشت مو کامل نخواهد شد و اغلب نیاز به حداقل دو جلسه پیوند مو می باشد.
  
بعد از كاشت مو چه اتفاقی می افتد؟ بعد از عمل دلمه هايی اطراف گرافت ها تشكيل می شوند كه چند روز بعد با شستشوی مرتب روزانه می ريزند. موهای کاشته شده برای يک ماه پس از پيوند رشد کرده و سپس ريشه موها وارد استراحت شده و ساقه های آنها می افتند. موها پس از 4-3 ماه از حالت استراحت خارج و شروع به رشد کرده و ساقه های جديد مو  از  پوست بيرون می آيند. به طور کلی قسمت طاس 12-9 ماه پس از پيوند کاملاً حالت عادی خود را به دست آورده و  نمای محل کاشت به گونه ای می باشد که معمولاً هيچ کس متوجه کاشت مو در اين محل نخواهد شد و اين محل کاملاً طبيعی به نظر می رسد.
خودداری از انجام كارهای سنگين برای 2 هفته ضروری بوده و بهتراست در اين دوران از خم شدن زياد در حالت ايستاده نيز پرهيز کنيد. هرگونه فعاليت ورزشی در هفته اول ممنوع است. از هفته دوم می توانيد فعاليت های ورزشی سبک (به جز شنا) را شروع کرده و از هفته سوم ورزش از هر نوع آزاد است. لازم است محل كاشت مو روزانه تا 2  هفته با شامپوی بچه به صورت ملايم شسته شود. فشار آب دوش نبايستی زياد باشد. پس از دو هفته نحوه شستشوی سر به حالت عادی بازگشته و مراعات خاصی لازم ندارد. فرد می تواند 2-1 روز پس از کاشت مو به سرکارش بازگردد. معمولاً به دنبال انجام کاشت مو ی کسری داروهای تقویتی تجویز می شوند. این داروها عمدتاً در جهت حفظ و نگهداری موهای قبلی فرد بوده و موهای کاشته شده نیاز به مصرف دارو و مراقبت خاصی ندارند.
 
 کاشت مو را تا چه تراکمی می توان انجام داد؟ تعداد موهاي كاشته شده در محل كم پشت ارتباط دارد با : 1 )  مساحت و تراكم مو در ناحيه پشت سر، 2) مساحت ناحيه طاس، 3) خصوصیات مو (قطر، مجعد بودن و رنگ) در منطقه دهنده، 2) توقعات بیمار و اینکه چه تراکمی وی را قانع می کند. هر چقدر تراكم مو و مساحت محل برداشت مو بيشتر و از طرف ديگر مساحت محل كاشت مو و كم پشتی موهای آن كمتر باشد نتيجه بهتری حاصل خواهد شد. بايد به اين نکته توجه شود که تراکم طبيعی موهای سر در حدود 120- 100 عدد تار مو در هر سانتيمتر مربع است ولی با کاشت موی طبيعی در جلسه اول می توان تراکم 40- 30 عدد تار مو را ايجاد کرده و در جلسات بعدی می توان اين تراکم را حداکثر به 60- 50 رسانيد.
 
به طور کلی تراکمی معادل 3/1 – 2/1 حالت طبیعی (به شرط رعایت سایر اصول زیبایی کاشت مو) با اینکه تراکم بالا محسوب نمی شود ولی برای ایجاد حس تغییر در منطقه طاس کافی بوده و موجب ایجاد تغییر قابل ملاحظه در ظاهر فرد می گردد. در اكثر افراد 2-1 جلسه برای پوشش کامل منطقه طاس کافی است که می توانند به دنبال هم و یا با فاصله انجام شوند. این فاصله از چند روز تا سال ها متغیر است. روش مورد استفاده می تواند FUT ، FIT و یا ترکیبی از این دو روش باشد.
 
 آیا کاشت موی طبیعی در خانم ها امکان پذیر است؟ بله، در خانم ها نيز می توان اين عمل را انجام داد ولی محدوديت های انجام کار و مشکلات قبل و بعد از آن در خانم ها نسبت به آقايان بسيار بيشتر بوده و لذا  تعداد خانم های طاس که انجام کاشت مو به صلاح آنها است و می توان برايشان کار انجام داد خيلی کمتر از آقايان می باشد.
 
کاشت مو در خانم ها در 4 زمینه کاربرد دارد: 1) ریزش موی با طرح زنانه که در هر سنی (حتی نوجوانی) می تواند رخ دهد ولی بیشتر در حوالی و پس از یائسگی مشاهده می شود. 2) جلو آوردن خط موی جلوی سر در حالتی که این خط به دلایلی خیلی عقب رفته است. 3) پیوند مو در ابرو و مژه. 4) کاشت مو در نواحی اسکار (جوشگاه) به دلیل انجام سایر اعمال جراحی زیبایی.
 
 آيا موهای کاشته شده در محل طاس نمای عروسکی خواهند داشت؟ خير. پیوند مو در متدهای قديمی با گرافت های دارای 5-4  تار مو انجام و بنابراين نمای عروسکی به سر بيمار می داد ولی با تکنيک ميکروگرافت نمای موهای کاشته شده (به خصوص خط موی جلوی سر در پيشانی) کاملاً طبيعی به نظر می رسد و هیچ کس متوجه موهای کاشته شده نخواهد شد.
 
در مورد کاشت ابرو برای زیبایی به جای تاتو و میزان موفقیت پیوند موهای ابرو توضیح دهید. در کاشت ابرو از موهای ظريف بالای گوش استفاده می شود. گرچه تاتو روش سريع تر و ارزان تری است ولي قابل مقايسه با كاشت موی طبيعي نمی باشد. البته پیوند ابرو دارای محدوديت های زيادی است. در كاشت ابرو از ظريف ترين تكنيك های جراحی استفاده می شود تا موهای پیوند زده شده پس از رويش تفاوت زيادی با موهای اصلی نداشته باشند.
 
 آيا می توان محل خط بخيه، سوختگی و شکستگی های پوست سر، صورت و ابرو را با کاشت مو اصلاح نمود؟ يکی از کاربردهای پيوند مو در علم زيبایی، پوشاندن محل جراحت در نواحی مودار سر و صورت با کاشت موی طبيعی می باشد.  لازم به ذکر است که نواحی فوق با پیوند مو تا حد زيادی پوشيده می شوند ولی هيچ گاه از نظر نمای ظاهری و تراکم موها کاملاً شبيه پوست سالم اطراف نمی گردند

 آيا لازم است که کاشت موی طبيعی توسط پزشک انجام شود؟ بله. در حال حاضر پزشکان با تخصص های گوناگون و حتی پزشکان عمومی مبادرت به انجام پیوند مو می نمایند ولی در نظر داشته باشید که کاشت مو يک کار بسيار خطير و حساس بوده و بايستی ترجیحاً توسط متخصص پوست و مو انجام شود. نتايج پیوند مو (خوب يا بد) برای همه عمرباقی مانده و لذا در انتخاب متخصص پوست و موی خود دقت و زمان بسيار زيادی را صرف نماييد. ملاحظه پروانه مطب پزشک، مراجعه به سايت نظام پزشکی (irimc.org) و سايت انجمن متخصصين پوست ایران (iransocderm.com) بسيار مفيد می باشند.  بدترين کار اعتماد به مطالب فريبنده  تبليغاتی بخصوص در مطبوعات و شبکه های ماهواره ای است که معمولاً کذب محض بوده و هيچ پشتوانه علمی ندارند.
 
منبع :  سیمرغ
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


نمایش این کد فقط در ادامه مطلب

تاریخ : | نظرات () بازدید : 103

چگونه خبر بد را به طرف مقابل بگوئیم!!؟ طنز تاریخ : سه شنبه 04 آذر 1393
کتاب ناله شکن حسن زیرک تاریخ : جمعه 09 خرداد 1393
دانلود تمام اهنگ های کاریگر تاریخ : سه شنبه 06 خرداد 1393
مشاوره جنسی2 تاریخ : دوشنبه 05 خرداد 1393
بیوگرافی احمد کایا تاریخ : جمعه 02 خرداد 1393
واژگان زبان انگلیسی از اول راهنمای تا پیش دانشگاهی تاریخ : جمعه 02 خرداد 1393
زندگی نامه استاد عبدالرحمن شرفکندی متخلص به « هه ژار » تاریخ : جمعه 02 خرداد 1393
دانلود کتاب مه م وزین از ماموستا هه ژار تاریخ : پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393
دانلود اهنگ زیبای ماهسون با نام دینله تاریخ : یکشنبه 07 اردیبهشت 1393
دانلود آلبوم جدید ابرو گوندش تاریخ : جمعه 05 اردیبهشت 1393
دانلود کتاب های ترفندکامپیوتر تاریخ : دوشنبه 16 اردیبهشت 1392
کانی گراوان چشمه ی جوشان عجیب تاریخ : دوشنبه 16 اردیبهشت 1392
کلاغ ها زندگی جالبی دارند!! تاریخ : شنبه 07 اردیبهشت 1392
عکس کودکی فوتبالیست های موفق تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392
اشتباهای رایج مسواک زدن تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392
چیزهای جالب درموردانجلیناجولی! تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392
راهکارهای جدید محافظت ازمغز تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1392
آشی برات بپزم که یک وجب روغن رویش باشه ناصرالدین شاه تاریخ : جمعه 23 فروردین 1392
اموزش افزایش آمار بازدید _ ویژه وبلاگ ها تاریخ : شنبه 17 فروردین 1392
اهنگ خانه ی بی سقف ازامید تاریخ : شنبه 17 فروردین 1392


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


هدف تک خوان فقط رضایت شماست بانظرات خودتان مارایاری فرماییدباتشکرمدیروبلاگ آدیسی بندگی خدا کنیم تا خداوند همه چیز را بنده ی ما کند...
بالای صفحه
تک خوان
firefox
opera
google chrome
safari